Op het moment in de vaderlandse geschiedenis dat het onderstaande lijstje van burgemeesters begint, was Nederland een Franse republiek, behoorde Grevenbicht tot het departement van de Roer, het kanton Sittard en het bisdom Aken. Bestuurlijk was het hier een chaos en voor de rechterlijke en administratieve instellingen gold hetzelfde.

Grevenbicht met Boyen telde toen rond 900 inwoners. Het burgemeesterschap, ongeveer zoals wij dit tegenwoordig kennen, is door Lodewijk Napoleon (van 1806-1810 koning van Holland) ingesteld. De functienaam was ook voor die tijd al in gebruik, maar had toen een minder belangrijke invulling. Hetzelfde geldt uiteraard voor het burgemeestersambt in die begintijd t.o.v. de huidige functie.

BURGEMEESTERS

  • Th. Jennen 1801-1802
  • J. Nijssen 1802-1808
  • G. Schous 1808-1815
  • Th. Haerden 1815-1819
  • G. Schous 1819-1843
  • L.H.D. Cornabé 1843-1846
  • J.W. Koten 1846-1864
  • F.K. Schous 1864-1902
  • J.W. Koten 1902-1918
  • M.J.A.B.M. Koten 1918-1953 (*)
  • L.J.M. Corten 1953-1966
  • Th.J.W. van Hinsberg 1966-1972
  • F.I.J. Loefen 1972-1982   Herindeling

(*) M. Koten is per 21 september 1941 op eigen verzoek ontslagen met als reden, vanwege de politieke toestand, ‘geloofsovertuiging’.

Per 2 oktober 1941 werd Koten opgevolgd door J. Ruypers, die met dezelfde reden per 1 juli 1942 ontslag heeft gevraagd.

Per 21 september 1942 is J.H.J. Schreurs benoemd, per 16 september 1944 werd deze ontslagen.

Per 21 september 1944 heeft M. Koten het burgemeestersambt, met eerherstel en een uitkering met terugwerkende kracht, weer hervat

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Please enter your comment!
Please enter your name here